Reklama
  • Środa, 16 marca 2016 (15:00)

    Odejmij sobie lat makijażem

Można wyglądać młodziej, nie uciekając się do zabiegów chirurgii plastycznej. wystarczy kilka trików...

Reklama

Jeśli patrząc w lustro, marzysz o tym, by cofnąć czas, spróbuj wprowadzić pewne zmiany w swoim trybie życia lub pielęgnacji. To działa!

Podkreśl urodę

Nie warto oszczędzać na kosmetykach pielęgnacyjnych i kupować, kierując się tylko niską ceną. Umiar jest natomiast wskazany przy robieniu makijażu.

Tu obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej. Ostre kolory szminek, cieni do oczu lub okalająca je czarna kreska podkreślają niedoskonałości. Podobnie zbyt gruba warstwa podkładu pod makijaż czy nadmiar pudru.

Skutecznie odejmuje lat make up subtelny, którego niemal nie widać. Jego zasady są następujące: podkład o lekkiej konsystencji, by łatwo dał się rozprowadzić, kolor jak najbardziej zbliżony do cery.

Oczy można delikatnie podkreślić, na powieki nałożyć stonowane cienie, owal twarzy skorygować różem, usta pomalować szminką o jasnym odcieniu dobranym do karnacji. A najlepszym uzupełnieniem takiego makijażu jest uśmiech.

Dbaj o formę

By dłużej cieszyć się młodością, warto dbać o zbilansowaną i zdrową dietę oraz regularnie uprawiać sport. Obecnie możliwości doboru aktywności fizycznej jest tak wiele, że bez trudu da się znaleźć coś dla siebie.

Poczynając od tradycyjnego joggingu, poprzez nordic-walking, jazdę na rowerze, rozmaite ćwiczenia w fitness clubie lub siłowni, jogę lub różnorakie kursy tańca z wciąż modną zumbą.

Dobrze byłoby na takie sportowe zajęcia chodzić z przyjaciółką. I należy pozbyć się złudzeń. Tego celowego fizycznego wysiłku nie zastępuje nawet pracochłonna krzątanina po domu ani długi spacer połączony z oglądaniem wystaw.

Świat Seriali
Więcej na temat:Nie | oczy

Zobacz również

  • Makijaż na imprezę

    Już niedługo czeka cię najwspanialsza zabawa w roku. Czy jesteś do niej przygotowana? Mamy dla ciebie kilka rad. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.