Reklama
  • Piątek, 14 października 2016 (13:05)

    Makijaż idealny dla dojrzałych kobiet

Od lat stosujesz te same kolory i techniki makijażu? Czas na zmiany! Radzimy, by przy doborze looku wziąć pod uwagę aktualny odcień włosów. Dzięki temu podkreślisz kobiecość i odmłodzisz wygląd.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Wygładzamy cerę

Idealnym tłem do wizerunku z akcentem na usta jest matowy podkład. Po trzydziestce warto zwykły podkład matujący wymienić na sypki, mineralny. Daje on naturalny efekt i pielęgnuje dojrzałą cerę. Znakomicie zastępuje puder, bo nie gromadzi się w zmarszczkach, lecz wtapia w skórę. Nakładamy go okrężnymi ruchami za pomocą pękatego pędzla tzw. kabuki.

Delikatnie malujemy oczy

Jasny, fiołkowy cień rozprowadzamy pędzlem na górnej powiece i pod dolną, wzdłuż linii rzęs. Najciemniejszy cień rozcieramy od jednej trzeciej ruchomej powieki poza jej zewnętrzny kącik i ku górze. Ten trik wydłuża oko i maskuje „ciężką” powiekę. Tuszujemy rzęsy wydłużającą maskarą.

Reklama

Akcentujemy usta i policzki

Odcień szminki dobieramy do kolorytu włosów. Do miodowych pasm najlepiej dobrać pomadkę w ciepłym odcieniu czerwieni. Do chłodnych brązów – czerwień z niebieskim pigmentem. Szminkę lub błyszczyk nakładamy aplikatorem lub pędzelkiem, odciskamy makijaż chusteczką i znów malujemy usta. Dzięki temu make-up jest trwalszy. Wzdłuż kości policzkowych muskamy twarz różem w różowym odcieniu, by dodać cerze świeżości.

Jolanta Markowska-Grodecka

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Olivia

Zobacz również

  • Makijaż może ukryć przebarwienia, cienie pod oczami, oznaki starzenia, ale może też... dodać lat. Zobacz, jak się nie malować, gdy masz 30, 40 i 50 lat. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.