Reklama
  • Wtorek, 4 października 2016 (13:05)

    Jak wykorzystać kredkę do oczu

To nie tylko modny akcent w makijażu oczu. Odpowiednio zrobiona powiększy je, ukryje zmęczenie, a nawet odmłodzi!

Niewidoczna zagęści rzęsy

Reklama

Oprawa twoich oczu jest mało wyrazista, bo rzęsy są delikatne? Możesz je optycznie zagęścić, rysując na górnej powiece kreskę.

Zrób to tak: delikatnie unieś powiekę do góry, przytrzymując ją wskazującym palcem drugiej ręki i znacz ołówkiem linię pomiędzy rzęsami (nie poniżej) – od jednego kącika oka do drugiego.

RADA: Wybierz miękką, nieco tłustą kredkę, dzięki temu efekt będzie trwały. Potem wytuszuj rzęsy.

Krótka i… krótsza odejmie lat

Wystarczą dwie kreski, by odmłodzić oczy! Pierwszą rysuj tuż nad linią rzęs na górnej powiece – od zewnętrznego kącika do 2/3 długości oka. Drugą – wzdłuż dolnej powieki, ale powinna być krótsza – do 1/3 długości oka.

RADA: Kreski rozetrzyj pędzelkiem. Nie mogą łączyć się w kącikach, bo zamykają oko w ramkach i zmniejszają je.

Postaw na naturalny wygląd i stonowane barwy kredki do oczu

Grafitowa, szara, brązowa dają subtelny efekt. Brązowa (jasna dla blondynki, ciemna dla szatynki), np. Bell, ok. 10 zł, koniecznie bez czerwonego odcienia, bo postarza.

Grafitowa, np. Misslyn, nr 21,13 zł dla każdej kobiety.

Czarna – gdy masz wyrazistą urodę brunetki, m.in. szerokie brwi. Sprawdzi się ona też na wieczorne wyjścia. Stosuj ją do akcentowania górnej powieki.

Lekko roztarta dla wyrazistego spojrzenia

Małe oczy to nie problem, szybko je powiększysz za pomocą kredki. Pociągnij kreskę na górnej powiece wzdłuż linii rzęs. Dociskaj kredkę nieco mocniej od 1/3 długości oka, tak by była bardziej widoczna w zewnętrznym kąciku oka. Rozetrzyj jej ostre kontury pacynką.

RADA: Jeśli masz sińce pod oczami, wybierz brązową lub szarą kredkę.

Mocna, ukośna i… powieki uniesione!

Opadające powieki optycznie uniesiesz za pomocą czarnego eyelinera. Namaluj kreskę wzdłuż górnej powieki, tuż przy linii rzęs, od 1/3 długości pogrub ją nieco, a w zewnętrznym kąciku skieruj lekko ku górze. Zrobisz to zręcznie, trzymając w jednej dłoni flamaster i prowadząc jego końcówkę ukosem po powiece, a drugą delikatnie naciągając ją w bok.

RADA: Uważaj, by nie naciągać za mocno powieki, bo wtedy kreska wyjdzie nierówna. Najlepiej wcześniej poćwiczyć malowanie kreski kredką, bo łatwiej możesz ją poprawić.

Beżowa lub biała i ani śladu po zmęczeniu

Zaczerwienione spojówki możesz ukryć za pomocą specjalnej kredki do tzw. linii wodnej w odcieniu beżowym, np. Exaggerate, Rimmel, 19 zł lub białym, np. Misslyn, nr 10, 13 zł. Rysuj kreskę na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki – od jednego kącika do drugiego.

RADA: Wybierz jasną kredkę wodoodporną, przetrwa nawet łzawienie oczu. Górną powiekę zaakcentuj ciemną kreską.

To Ci będzie potrzebne

Chcesz mieć perfekcyjnie podkreślone oczy kreską, sięgnij po konturówkę lub eyeliner-flamaster. Konturówka – w formie kredki lub w oprawce z wysuwanym rysikiem. Najlepsza jest miękka, która podczas rysowania lekko ślizga się po skórze.

Flamaster – do rysowania kreski o wyraźnych konturach, stosuje się go tylko na górnej powiece, np. Water Proof Eyeliner, My Secret, 14 zł.

Świat kobiety

Zobacz również

  • Aby optycznie zmienić kształt nosa, możesz zastosować jedną z dwóch metod wykonania makijażu (konturowania): mokrą lub suchą. Tę pierwszą robisz za pomocą ciemnego lub jasnego podkładu,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.