Reklama
  • Poniedziałek, 11 lipca 2016 (08:00)

    Czym malować brwi?

Moda na ich kształt wciąż się zmienia. Obecnie stawiamy na brwi bardziej obfite, starannie ułożone i lekko przyciemnione

Pamiętaj

Reklama

Wyrazisty kolor brwi nadaje twarzy elegancki wygląd. Barwa cieni czy kredki powinna być jednak zbliżona do naturalnych brwi lub odrobinę ciemniejsza. Nie mogą być one kruczoczarne (zwłaszcza u blondynek), bo wtedy postarzają i wyostrzają rysy twarzy. Wieczorem zmyj je starannie kosmetykiem do demakijażu.

Kredka

Ta do brwi jest trochę twardsza od tej do powiek, aby móc precyzyjniej wypełniać ewentualne prześwity miedzy włoskami i sprytnie je zagęszczać. Malując nią brwi, skup się na wyrównaniu kolorytu i wydłużeniu łuku, jeśli jest zbyt krótki.

Rysuj krótkie kreseczki imitujące włoski (zawsze w stronę, w którą naturalnie rosną). Po zakończeniu wyczesz włoski szczoteczką lub grzebykiem (jest w zestawie z kredką). Dzięki temu równomiernie rozprowadzisz nadmiar kredki i dobrze utrwalisz kształt brwi.

Wypróbuj kredki: 1. Smart Girls Get More (6,50 zł); 2. Paese (24 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Cienami

Wybierz te przeznaczone do brwi i dobierz je do koloru naturalnych włosków (mogą być ciemniejsze). Nakładaj je skośnym pędzelkiem o sztywnym włosiu (taki najlepiej wymodeluje brwi).

Najpierw jednak wyczesz włoski szczoteczką, a następnie wygładź palcem, by wróciły do swojej naturalnej formy. Pomaluj te miejsca, w których widać prześwity. Potem przedłuż delikatnie linię brwi w kierunku skroni.

Na koniec skup się na części od strony powieki. Cały łuk przeczesz szczoteczką.

Wypróbuj cienie: 1. Golden Rose (9 zł); 2. Wibo (z pędzelkiem i minipęsetą; 17 zł).

Maskarą

Najszybszym sposobem na wymodelowanie brwi jest użycie żelowego ko- rektora w formie maskary. Najpierw uporządkuj je grzebykiem (rób to w tę stronę, w którą rosną włoski, nigdy pod włos). Potem pociągnij maskarą (utrwali kształt łuku, a włoski pogrubi i nada im kolor). Jeśli jesteś blondynką, sięgaj po brązowy kolor. Szatynki i brunetki lepiej wyglądają w brwiach wymodelowanych czarnym żelem. Wypróbuj żelowe korektory: 1. Vipera Architect (18 zł); 2. La Luxe Paris (11,99 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:moda | moda | Nie | Girls | Ta | paris | pami

Zobacz również

  • Makijaż może ukryć przebarwienia, cienie pod oczami, oznaki starzenia, ale może też... dodać lat. Zobacz, jak się nie malować, gdy masz 30, 40 i 50 lat. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.